Locuri de muncă în România

Vino să lucrăm împreună pentru succesul nostru!

Technicieni și operatori CNC - sediul Sibiu

Technicieni și operatori CNC

Pentru producția de scule așchietoare pe utilaje ultramoderne.

Cerințe:

  • Studii medii și superioare, disponibilitate de a lucra în program de lucru de trei schimburi.
  • Constituie un avantaj cunoștițe de scule așchietoare sau lucrul pe CNC-uri moderne dar și capacitatea de a învața rapid și de a se adapta la noul loc de munca.

Oferim:

  • Salariul atractiv, societatea este în plină dezvoltare și oferă posibilitatea unei cariere de succes în acest domeniu.
  • Posibilitatea perfecționării profesionale în domeniul acesta de activitate
  • Posibilității de avansare

CV-uri pe adresa de e-mail: angajari@guehring.de

sau

Fax: 0269 503 192

Inginer proiectant - sediul Cluj Napoca

Inginer proiectant

Candidatul ideal

     Firma Gühring oferă soluții personalizate clienților noștri din domeniul construcțiilor de mașini, realizând scule așchietoare cu cel mai înalt grad de precizie. Multitudinea tipurilor de repere și cerințele dimensionale ridicate implică proiectarea orientată spre client. Ne aflăm într-o continuă expansiune și odată cu creșterea numărului de proiecte, căutam colegi noi și motivați care să ne sprijine în creșterea productivității.

Dacă sunteți familiarizat cu domeniul prelucrărilor metalice, desen tehnic, toleranțe și control dimensional, proiectare 2D si 3D și aveți o atenție sporită la detalii atunci puteți aplica pentru postul de inginer proiectant.

Descrierea jobului

Atribuții

  • Analizarea cerințelor clientului și propunerea celei mai bune soluții pentru prelucrarea cerută
  • Realizarea desenului 2D, modelului 3D al sculei așchietoare
  • Crearea desenului de ofertare a sculei așchietoare
  • Actualizarea bazei de date a sistemului ERP
  • Contactarea experților din Germania pentru suport tehnic
  • Colaborarea cu colegii din alte departamente pentru realizarea optima a proiectelor și respectarea termenelor de livrare

Calificare necesară

  • Absolvent al unei Facultăți Tehnice în domeniul Construcțiilor de Mașini, Mecanică sau similar
  • Experiență în modelare 3D (Siemens NX reprezintă un avantaj)
  • Cunoștințe în desen tehnic
  • Cunoștințe în toleranțe și control dimensional
  • Cunoștințe FEM (ANSYS) constituie un avantaj
  • Limba engleză
  • Limba germană constituie un avantaj

Beneficii

  • Salarizare atractivă
  • Tichete de masa
  • Asigurare medicala privata
  • Pensie privata
  • Decontare transport in comun
  • Reducere la abonamentul 7card

CV-uri pe adresa de e-mail: officecluj@guehring.de cu mentiunea in subiect “Inginer proiectant”

Gühring s.r.l. – România

Str. Europa Unita Nr. 6
550018 Sibiu

Fon + 40 26 95 03 10 3
Fax + 40 26 95 03 19 0

romania@guehring.de

Aveți întrebări?

3 + 15 =

Google Maps

By loading the map, you agree to Google's privacy policy.
Learn more

Load map